вул. Автопаркова, 5, Київ, Україна
+380 (67) 320-15-65
+380 (63) 811-88-42
+380 (50) 784-54-93
Догляд за вим'ям
В цьому розділі:
- для чистки вимені (серветки, рушники, папір, засоби для миття);
- для дезінфекції вимені (стаканчики, обприскувачі дезінфікуючі, засіб для обробки вимені до і після доїння);
- для догляду за вим'ям (мазі, гелі, бальзами, креми, спреї, штифти соскові, розширювачі для сосків);
- для захисту вимені від механічних пошкоджень (спеціальна захисна сітка-кокон);
- для раннього виявлення маститу (молочні тести на мастит, лопатки для проби Шальма, стаканчик для попереднього здоювання).
- пристрої для видалення волосся з вимені.
Рекомендації по догляду за вим'ям див. нижче
Вим'я корови — це унікальний орган, у якому проводиться дуже корисний продукт — молоко.
Для одержання високих надоїв молока необхідно, щоб вим'я корови завжди було здорово. Цього можна досягти дотриманням простих правил доїння та догляду за вим'ям.
Поради по догляду за вим'ям корови:
- Догляд за вим'ям повинен проводиться регулярно.
-
Перш ніж приступити до доїння, потрібно обмити вим'я теплою водою, насухо витерти та зробити масаж. Масаж підсилює кровообіг і утворення молока, сприяє повнішого видоювання молока (повне видоювання оберігає вим'я корови від захворювання), а також отриманню більшої кількості жиру.
- Після доїння молочний канал залишається відкритим ще, як мінімум, півгодини, тому дуже важливо запобігти потраплянню бактерій. Для цього використовують спеціальні креми, які не тільки закупорюють вхід в молочний канал, але і запобігають попадання патогенних мікроорганізмів.
- В холодний період року потрібен більш ретельний догляд за шкірою вимені, оскільки шкіра обвітрюється і з'являються тріщини, які заподіюють хворобливі відчуття тварині.
- Численні дослідження довели, що певні віруси (герпесу і помилкова коров'яча віспа) розмножуються при низьких температурах. Ці віруси можуть викликати ураження кінчика соска, які можна помилково прийняти за тріщини або мікротравми в процесі доїння
- Для зниження ймовірності захворювань, викликаних холодною погодою, забезпечте чистий сухий хлів і захист від вітру.
- Забезпечте достатні запас матеріалу для підстилки в стійлах.
- Взимку необхідні більш ефективні пом'якшувальні засоби для зволоження шкіри і загоєння потрісканих сосків. У розчин для обробки сосків, використовуваний в зимовий час, можна додавати 5-10%-ний розчин гліцерину.
- Періодично перевіряйте доїльні апарати. Соски вимені, які схильні до дії холоду, можуть ще більше постраждати від погано працює доїльного обладнання.
- В періоди з дуже низькими температурами, після доїння обробіть вим'я розчином на 30 секунд, а потім насухо витріть, щоб не обморозити соски.
- При використанні доїльного апарата не можна знімати склянки до тих пір, поки не буде вимкнена функція вакууму. Коли вим'я буде сдоено, не рекомендується довго його тримати під дією вакууму.
- Регулярний зовнішній огляд тварини дозволить розпізнати ознаки початку того чи іншого захворювання вимені. Завдяки цьому можна своєчасно усунути симптоми і уникнути серйозних хвороб.
- Перше здоювати молоко окремо, за допомогою такого способу можна регулярно проводити перевірку на мастит.
- Витирання сосків насухо допомагає їх не тільки чистити, але і стимулює кращу віддачу молока, а також запобігає зісковзування гільз і попадання повітря.
У нашому інтернет-магазині "Спільна мета" можна придбати різноманітні товари по догляду за вим'ям корови. Ми пропонуємо тільки якісні товари від європейських виробників KERBL (Німеччина), MS Schippers, FARMA (Нідерланди) та ін.: